24 Temmuz 2024 Çarşamba16:52   BAŞKAN BOLTAÇ: "BASıN, TOPLUMUN GÜVENCESIDIR"   16:48   BOZAN; “MERSINLILER AÇıKLAMA BEKLIYOR”   15:50   MERSIN’DE 13 YAŞıNDAKI KıZ ÇOCUĞUNDAN HABER ALıNAMıYOR   11:57   SıCAKTAN BUNALAN VATANDAŞLAR SERINLEMEK IÇIN GÖLGELIK ALANLARı VE DENIZI TERCIH EDIYOR   11:51   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESINCE MUHARREM AYıNDA AŞURE DAĞıTıLDı   11:33   MERTUSEG PROJESI MEYVELERINI VERMEYE BAŞLADı   11:22   BAŞKA BIR ARACıN ÜZERINDEN GEÇTIĞI GENÇ DE KURTARıLAMADı: MOTOSIKLET KAZASıNDA 2 ÖLÜ   15:37   MAÇ HEYECANıNA DAYANAMAYAN MUHTAR HAYATıNı KAYBETTI   11:54   SAHILDE TERÖR HALAYı TEPKI ÇEKTI   11:43   SEÇER: "MERSIN, TÜRKIYE’NIN KARDEŞLIK KENTIDIR"   11:38   MERSIN’DE VATANDAŞLAR ORMAN YANGıNLARıNA KARŞı UYARıLıYOR   11:33   BAŞKAN SEÇER: "AKDENIZ MEYVE SINEĞIYLE MÜCADELEYE KATKı YAPACAĞıZ"   11:13   MESKİ, DIJITAL DÖNÜŞÜMLE DOĞAYA KATKı SAĞLıYOR   11:03   AYDıNCıK SAHILI ’YAZ DOSTUM’ KONSERLERIYLE RENKLENDI   10:55   CANLı YAYıNDA "BENI EKIP, HELIKOPTER ALABILIR MI YA" DEDI, JASAT BAHÇEDE YAKALADı   22:55   AKDENİZ’İN EN TATLI ETKİNLİĞİ   16:44   MOTOSIKLET KAZASıNDA YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   14:59   KıBRıS BARıŞ HAREKATı’NıN 50. YıL DÖNÜMÜ MERSIN’DE TÖRENLE KUTLANDı   14:48   ORMAN YANGıNLARıNDA YANAN ALANLARA DIKILEN FIDANLAR BÜYÜYOR   14:36   ÇOCUKLAR DUVAR BOYAMA ETKINLIĞINDE BULUŞTU  
 
 
 
 
Hatay’da köy okuluna kütüphane kazandırdılar
   

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri Topluma Hizmet dersi kapsamında Hatay Samandağ’da köy okuluna destek olarak kütüphane kazandırdı.

 

Tarih : 11 Haziran 2024 Salı 15:56

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Topluma Hizmet dersi kapsamında Hatay’ın Samandağ Seyfettin Sağaltıcı İlkokulu’na kütüphane yapılarak, okula onlarca kitap hediye edildi. Kütüphane; Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar, Okul Müdürü Kamil Yogurucu, öğretmenler, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla hizmete açıldı.

 

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRETMEN VE EŞİNİN İSMİ VERİLDİ

Tören sonunda açıklamalarda bulunan Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Ramazan Karatepe ve Dr. Fatma Canan Durgungöz, “Bugüne kadar Mersin ve çevresindeki illerde çok sayıdaki okulda öğrencilerin temel ihtiyaçlarının giderilmesi, okulların fiziki imkanlarının iyileştirilmesi ve öğretim ekosisteminin zenginleştirilmesi için hem bizler hem öğrencilerimiz büyük bir özveri ve samimiyetle çaba göstermekteyiz. 2023 yılında depremi çok ağır yaşayan Samandağ ilçesinin Sutaşı Seyfettin Sağaltıcı İlkokuluna bir kütüphane kurulması için çalışmalar yaptık. Verilen emek ve çaba sonucunda torunlarına bırakılmak üzere çok sayıda kitabı miras olarak bırakmayı isteyen ama depremde kaybettiğimiz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sabit Kalabaz ve eşi Aysel Kalabaz anısına bir kütüphane kurduk. Yaptığımız bu tür etkinlikler ile öğrencilerin sadece temel ve eğitimsel ihtiyaçlarını karşılamayı değil onların hayatlarına dokunabilmeyi geleceklerine az da olsa bir katkı sunmayı hedefledik. Aynı zamanda bu yapılan çalışmalarla köy okullarındaki çocukların yanı sıra geleceğin öğretmen adayları olan öğrencilerimizin de şimdiden toplumsal duyarlılık ve sorumluluk konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamaya çalıştık” ifadelerini kullandılar.

 

“ÇOCUKLARIN KALPLERİNE VE HAYALLERİNE DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf İnandı ise yaptığı açıklamalarda,  öğrencilerin iyi şartlarda okumaları için köy okullarına destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Köy okullarının fiziki şartlarının diğer okullara oranla iyileştirmeye muhtaç olduğunu ifade eden İnandı, “Yaklaşık 20 yıl öncesine dayanan etkinliklerimiz ile köy okullarındaki çocukların kalplerine ve hayallerine dokunmaya çalışıyoruz. Okullarımıza ve öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“ÜNİVERSİTEMİZDEN BÜYÜK DESTEKLER GÖRÜYORUZ”

Yaptıkları çalışmalardan büyük keyif aldıklarını belirten Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri, çalışmaları sırasında Mersin Üniversitesi’nden büyük destekler gördüklerini dile getirerek şu ifadeleri kullandılar: “Bir okulda daha çalışmaları tamamlanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki tüm etkinliklerimizde ve son olarak gerçekleştirdiğimiz kütüphane yapımında da bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar’a, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Coraldı’ya ve Sağlık Kültür Daire Başkanı Sayın Murat Solmaz’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA