19 Nisan 2024 Cuma10:42   MERSIN BÜYÜKŞEHIR ZABıTA EKIPLERI, YAZ SEZONUNA HAZıR   10:41   BÜYÜKŞEHIR’DEN BIR ILK: 23 NISAN ULUSLARARASı ÇOCUK FESTIVALI   10:40   "ANAMUR VE AYDıNCıK’TA AÇıLACAK YENI BÖLÜMLER IÇIN YÖK’E BAŞVURUMUZU YAPTıK"   10:39   MERSIN’DE YASA DıŞı BAHIS OPERASYONU: 5 GÖZALTı   10:37   DENIZE GIREN GENÇ ADAM BOĞULDU   10:36   CENAZEYE GIDERKEN KAZA GEÇIRIP ÖLDÜ   10:36   MERSIN’DEKI KAZADA HAYATıNı KAYBEDEN IŞÇI OSMANIYE’DE TOPRAĞA VERILDI   11:29   TURIST REHBERLERI YANLıŞTAN DÖNÜLMESINI BEKLIYOR   11:21   İPOTEKLI KONUT SATıŞLARı YÜZDE 49 AZALDı   11:19   MERSIN TURIZM FUARı BAŞLADı   11:17   BÜYÜKŞEHIR CEVDET AMCA’Yı YALNıZ BıRAKMADı   11:16   OTOBÜS SEFERLERI ARTıRıLDı, YENI HAT AÇıLDı   11:15   10 MILYONLUK LÜKS ARAÇLAR ELE GEÇIRILDI   11:13   ‘NARKOÇELIK-12’ OPERASYONUNDA 268 KIŞI YAKALANDı   11:12   MERSIN’DE IKI OTOMOBIL ÇARPıŞTı: 5 YARALı   11:11   OTOMOBIL TıRA ARKADAN ÇARPTı: 1 ÖLÜ   11:09   ÇOK SAYıDA TARIHI ESER ELE GEÇIRILDI, 2 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:08   MERSIN’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU, 2 KIŞI TUTUKLANDı   11:07   ÇBK KUPAYı KAYBETTI   11:46   HıZLı TREN ILE ADANA-MERSIN ARASı ULAŞıM 25 DAKIKAYA DÜŞECEK  
 
 
 
 
MESKİ, yeni ve modern hizmet binasıyla takdir topluyor
   

Teknolojik, çevre dostu ve sürdürülebilir yatırımlarına durmaksızın yenilerini ekleyen MESKİ, daha merkezi ve ulaşılabilir modern hizmet binasında vatandaşlara sağladığı kesintisiz hizmetlere devam ediyor. Türkiye’de dijital imza ile abonelikte bir ilki başlatan MESKİ Genel Müdürlüğü’nün biyometrik imza ve tek masa uygulamasıyla vatandaşlar tüm işlemlerini daha kaliteli, konforlu ve hızlı bir şekilde tamamlıyor.

 

Tarih : 28 Şubat 2024 Çarşamba 10:57

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, daha merkezi ve ulaşılabilir modern hizmet binasında, vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Biyometrik imza ve tek masa uygulamasıyla vatandaşların bekleme süreleri kısalıyor

MESKİ, dijital dönüşümle hayata geçirdiği biyometrik imza sistemiyle teknolojik, çevre dostu ve sürdürülebilir yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de dijital imza ile abonelikte bir ilki başlatan MESKİ Genel Müdürlüğü, bekleme süresini 5 dakikaya indirdi. MESKİ yeni hizmet binasında yer alan yeni ve modern abone hizmetlerinde kullanılan biyometrik imza ve tek masa uygulamasıyla vatandaşlar tüm işlemlerini daha kaliteli, konforlu ve hızlı bir şekilde tamamlıyor. MESKİ’nin abonelik için istenen evrakları online olarak görüntülemeye başlaması sayesinde, aboneler işlemlerini yalnızca kimlikleriyle kolayca gerçekleştiriyor.

 

ATAR: “TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN EVRAKSIZ ABONELİK İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

MESKİ Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Atar; “MESKİ olarak kentteki yaşam konforunu artırmak için yaptığımız çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu kapsamda yine Türkiye’de bir ilk olan evraksız abonelik işlemleri ve dijital dönüşümle başlattığımız projeler kapsamında çalışmaları tamamlamış bulunmaktayız. Yine yaklaşık 1 yıl önce hizmete aldığımız konforlu ve dijital altyapısını desteklediğimiz yeni hizmet binamızı halkımızın hizmetine açmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

MESKİ’nin 13 ilçenin aboneliğinin gerçekleştirilebileceği ve 4 bin 850 metrekare kapalı alana sahip yeni hizmet binası, hem esnafı hem de aboneleri memnun ediyor. MESKİ yeni hizmet binası sayesinde çarşı merkezinin canlanmaya başladığını kaydeden esnaf, memnuniyetini dile getirdi. Abonelik işlemlerini hızlıca gerçekleştiren vatandaşlar ise, daha kolay ve hızlı erişim imkânından dolayı duydukları mutluluğu ifade ediyor.

 

“CADDE DAHA MODERNİZE OLDU VE İŞLERİMİZ ARTTI”

1972’den beri esnaflık yaptığını belirten Sabri Duruk; “Küçük Çarşı 5 sene önce yıkıldı. Küçük Çarşı’nın yerine MESKİ binası geldi ve bundan da oldukça memnunuz. MESKİ gelmeden buranın halini çok iyi bildiğim için ve şu andaki duruma göre mukayese edersek, MESKİ’nin buraya gelmesi çok iyi oldu. Zaten Başkan da, “Çarşı canlansın, esnaflara faydası olsun diye, biz buraya MESKİ’yi getirdik” demişti. Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Çok büyük bir isabet oldu. Hem işlerimiz arttı, hem de cadde canlandı. Eskiye nazaran çok büyük bir farklılık var. Cadde daha modernize oldu ve işlem hacmi arttı. İnsanlar buraya gelip işlerini halledebiliyor” dedi.

 

“DAHA ÖNCE SİFTAH YAPMADIĞIMIZ GÜNLERİMİZ VARDI, AMA ŞİMDİ ÇOK İYİ”

10 yıldır aynı yerde esnaflık yapan Aydan Çakıcı; “MESKİ buraya geleli bir yıl oldu. Daha önceleri iş imkânımız çok fazla yoktu. Ama son bir yıl içerisinde, tabii ki bunların farkındayız, çalışanlar olsun gelen müşteriler olsun MESKİ’nin bize çok faydası oldu. Bundan da çok memnun kaldık ve komşularımız da aynı şekilde memnun. Daha öncesi işlerimizde siftah yapmadığımız günlerimiz vardı, ama şimdi çok iyi. Bundan da çok memnunuz. MESKİ’nin burada oluşundan dolayı Vahap Başkanımıza da teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Silifke Caddesi’nde 50 yıldır saatçilik yapan Hikmet Kutlu, müşteri sayısının arttığını belirterek; “MESKİ buraya geldikten sonra daha bir canlılık oldu. Çarşıya çok katkı ve hareketlilik kattı” dedi. Silifke Caddesi’nde esnaflık yapan Erdal Çakıcı ise; “MESKİ’nin buraya gelmesiyle işlerimizin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Onların sayesinde ikinci işimi de açtım. İnşallah daha da iyi olacağına inanıyorum. Başkanımız Vahap Seçer, burası için gerçekten çok iyi mücadeleler veriyor ve çok da iyi çalışıyor. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

“MESKİ BİNASI İLE BİRLİKTE SİLİFKE CADDESİ CANLANDI”

Mersin’de kendisinin ‘Ananas Adnan’ olarak bilindiğini ifade eden esnaf Adnan Kardeş; “70’li yıllardan beri çarşıdayım. Çocukluğumuzdan gençliğimizden bugüne kadar geldik. Şu anda MESKİ’nin olduğu yerde, 70’li yıllardan beri Küçük Çarşımız vardı. Ulu Çarşımız vardı. Atatürk Caddemiz vardı. Bahri Ok Çarşımız vardı. O günler çarşımız çok güzeldi ve herkesin odak noktasıydı. MESKİ’nin olduğu binaya gençlik merkezi yapılacaktı. Çarşı’yı daha da geriletirdi bu olay. Burada esnaf için vatandaş için, Vahap Başkan Büyükşehir Başkanı olduktan sonra, “buraya MESKİ binası yapacağım” dedi ve buraya MESKİ binasını getirdi. MESKİ binasını getirmesi ile beraber Silifke Caddesi canlanmaya başladı. İnsanların yüzü gülmeye başladı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca köşeye aşağısı 2 katlı, üstü meydan bir otopark yaptı. Onun da çarşımıza çok büyük bir katkısı oldu. Silifke Caddemiz kurtuldu” şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞ, İŞLEMLERİNİ KISA SÜREDE TAMAMLAMANIN KEYFİNİ YAŞIYOR

Abonelik için MESKİ’ye gelen vatandaşlardan Yunus Emre Karataş, Yenişehir İlçesi Aydınlıkevler Mahallesi’nde ikamet ettiğini belirterek, “MESKİ aboneliğine geldim. MESKİ ve çalışanlarına ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim. İşlemlerim hızlıydı. Geldim, hoşgörülü karşılandım. Gereken yardımı yaptılar. Çok teşekkür ederim. Aynı günde de suyumu açacaklarını söylediler. Sağ olsunlar. Vahap Başkanımıza Mersin’deki çalışmalarından, ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Belgin Kaya, Akdeniz bölgesinde işyeri olduğunu vurgulayarak; “MESKİ’ye abonelik için geldim. 2 sefer geldiğimde de ne sıra bekledim, ne de işlemlerde bir aksilik yaşadım. Memnun kaldım. Belediyemiz’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Bilge Kayabaşı ise, abonelik işlemleri için MESKİ’nin yeni hizmet binasına geldiğini ifade ederek; “Sıra beklemedim. 1 dakika içerisinde hemen işleme alındım. İşlemim ortalama 7-8 dakika sürdü. Gayet memnun kaldım. Personel de çok güler yüzlüydü. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Abonelikle ilgili işlemlerden ve kendisine gösterilen ilgiden memnun kalan Aylin Kaya ise; “Burası gayet büyük. Sistem, her şey hazırdı. MESKİ su faturası olsun, abonelik olsun gayet hızlı. Güler yüzlü karşılandık. 5 dakika bile sürmedi. Gayet hızlı, güzel, teknolojik yeni bir bina” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA