24 Temmuz 2024 Çarşamba16:52   BAŞKAN BOLTAÇ: "BASıN, TOPLUMUN GÜVENCESIDIR"   16:48   BOZAN; “MERSINLILER AÇıKLAMA BEKLIYOR”   15:50   MERSIN’DE 13 YAŞıNDAKI KıZ ÇOCUĞUNDAN HABER ALıNAMıYOR   11:57   SıCAKTAN BUNALAN VATANDAŞLAR SERINLEMEK IÇIN GÖLGELIK ALANLARı VE DENIZI TERCIH EDIYOR   11:51   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESINCE MUHARREM AYıNDA AŞURE DAĞıTıLDı   11:33   MERTUSEG PROJESI MEYVELERINI VERMEYE BAŞLADı   11:22   BAŞKA BIR ARACıN ÜZERINDEN GEÇTIĞI GENÇ DE KURTARıLAMADı: MOTOSIKLET KAZASıNDA 2 ÖLÜ   15:37   MAÇ HEYECANıNA DAYANAMAYAN MUHTAR HAYATıNı KAYBETTI   11:54   SAHILDE TERÖR HALAYı TEPKI ÇEKTI   11:43   SEÇER: "MERSIN, TÜRKIYE’NIN KARDEŞLIK KENTIDIR"   11:38   MERSIN’DE VATANDAŞLAR ORMAN YANGıNLARıNA KARŞı UYARıLıYOR   11:33   BAŞKAN SEÇER: "AKDENIZ MEYVE SINEĞIYLE MÜCADELEYE KATKı YAPACAĞıZ"   11:13   MESKİ, DIJITAL DÖNÜŞÜMLE DOĞAYA KATKı SAĞLıYOR   11:03   AYDıNCıK SAHILI ’YAZ DOSTUM’ KONSERLERIYLE RENKLENDI   10:55   CANLı YAYıNDA "BENI EKIP, HELIKOPTER ALABILIR MI YA" DEDI, JASAT BAHÇEDE YAKALADı   22:55   AKDENİZ’İN EN TATLI ETKİNLİĞİ   16:44   MOTOSIKLET KAZASıNDA YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   14:59   KıBRıS BARıŞ HAREKATı’NıN 50. YıL DÖNÜMÜ MERSIN’DE TÖRENLE KUTLANDı   14:48   ORMAN YANGıNLARıNDA YANAN ALANLARA DIKILEN FIDANLAR BÜYÜYOR   14:36   ÇOCUKLAR DUVAR BOYAMA ETKINLIĞINDE BULUŞTU  
 
 
 
 
“Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahallemiz kalmayacak”
   

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin; Camili, Esenli, Hebilli ve Iğdır mahallelerini birbirine bağlayan yolda gerçekleşen düzenleme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Eş Başkanı Sarıyıldız; “Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahalle kalmayacak. 2024 yılı içinde kırsal bölgelerdeki tüm yollarımızı toplam 26 bin 535 metre sathi kaplama ile donatacağız” dedi.

 

Tarih : 14 Haziran 2024 Cuma 11:49

Fen işleri müdürlüğü ekiplerinden, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz’de tüm mahallelere eşit hizmet sunacaklarının altını çizdi. Beş yılın sonunda ilçenin bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime imza atacaklarını söyleyen Sarıyıldız; “Şu an bulunduğumuz bölgenin yollarının yenilenmeye ihtiyacı vardı. Çünkü artık kullanılabilir durumda değildi. Traktörler bile bu yollardan güçlükle geçebiliyordu. Biz de bu kapsamda başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte alana gelip inceleme ve çalışmalara başladık. Burada bölgenin en işlek caddesinde, 3 mahalleyi birbirine bağlayan yolda tadilata başladık. Emekçi arkadaşlarımız da bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor. Bu sayede başta üreticiler olmak üzere bölgede yaşayan insanlarımızın sorunu çözüme kavuşmuş olacak” dedi.

 

“KÖY YOLLARINDA 26 BİN 500 METRE SATHİ KAPLAMA YAPACAĞIZ”

Akdeniz Belediye Eş Başkanı Sarıyıldız; fen işleri ekiplerinin yıl içinde tüm köy yollarında yenileme yapacağını kaydederek; “2024 yılı içinde yapılmasını planladığımız Akdam, Bekirde, Çilek, Civanyaylağı, Esenli, Karacailyas, Homurlu, Kazanlı, Evci, Yakaköy, Puğkaracadağ, Yukarı Burhan ve Demirhisar mahallelerimizde toplamda 26 bin 500 metrelik bir alanda sathi kaplama yapmayı planlıyoruz. Çünkü buradaki yollar artık aşınmış, çukurlaşmış bir halde. Bu yolların hepsini yenileyip kullanıma uygun hale getirerek vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Öncelikli hedefimiz, Akdeniz’de tüm mahallelerimizin eşit hizmet alması... Böylelikle 5 yılın sonunda Akdeniz’in bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime el birliğiyle imza atacağız” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA