22 Haziran 2024 Cumartesi12:46   MERSIN’DE ORMANLıK ALANLAR DENETLENIYOR   12:33   MERSIN’DE HAVA SıCAKLıĞı 35 DERECEYI AŞTı   13:41   MERSİN’DE YEDİEMİN OTOPARKLARINI HEDEF ALAN ÇETE YAKALANDI: 6 TUTUKLAMA   12:57   AKARYAKIT YÜKLÜ TIR ALEV ALEV YANDI   14:40   BAŞKAN SEÇER’DEN KURBAN BAYRAMı MESAJı   14:36   JANDARMA 185 YAŞıNDA   14:31   MEZITLI BELEDIYESI SU PARKı 2024 YAZ SEZONUNU AÇıYOR   11:49   “AKDENIZ’DE ASFALT SORUNU YAŞAYAN TEK MAHALLEMIZ KALMAYACAK”   11:48   TOROSLAR, KURBAN BAYRAMı’NA HAZıR   11:46   MERSIN’DE ÖĞRENCILER KARNE HEYECANı YAŞADı   11:38   ÇOCUK BEZI YÜKLÜ TıR DEVRILDI   10:42   BAŞKAN ÖZYIĞIT, FIKIR OTOBÜSÜ YARıŞMASı’NıN JÜRI ÜYELIĞINI YAPTı   10:41   YIYECEKLERIN BEYINDE OLUŞTURDUĞU TEPKIYI ARAŞTıRıYOR   10:39   ÇALıŞTAYDA, 5 YıLLıK STRATEJIK PLAN ÇALıŞMALARıNıN YOL HARITASı BELIRLENDI   10:37   EMEKLI EVI ÜYELERI ‘MERSIN’DE YAZ NAĞMELERI’ KONSERIYLE GÖNÜLLERI FETHETTI   10:35   BAŞKAN TUNCER’DEN KURBAN BAYRAMı MESAJı   10:34   İNTÖRN DOKTORU VURAN SANıĞıN YARGıLANMASıNA DEVAM EDILDI   10:33   KAZA ANı GÜVENLIK KAMERASıNA YANSıDı   10:15   MERSIN’DE ’BÜYÜK FILISTIN MITINGI’ DÜZENLENDI   10:13    “HABERDEN TASARRUF OLMAZ”  
 
 
 
 
“Sizleri kentimizde misafir ettiğimiz için mutluyuz”
   

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Mersin Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Mezuniyet töreninde başarılı birer eğitim-öğretim hayatı geçirerek mezun olmaya hak kazanan Türkiye’nin aydınlık yüzü öğrencileri tebrik eden Başkan Seçer, “Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda ardınıza bakmadan inançla, şevkle yürüyeceksiniz ve ülkemizi dünyada en güzel noktalara getireceksiniz. Sizlere inancımız tamdır” diye konuştu. Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizleri kentimizde misafir etmekten mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hepinizi çok seviyoruz. Hayatta mutluluklar, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tarih : 22 Mayıs 2024 Çarşamba 11:34

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Mersin Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Mersin Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleşen tören, mezun olan öğrencilerin kortej yürüyüşüyle başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun mini konserinin ardından konuşmalara geçildi.

 

SEÇER: “ATATÜRK'ÜN AÇTIĞI AYDINLIK YOLDA ARDINIZA BAKMADAN İNANÇLA, ŞEVKLE YÜRÜYECEKSİNİZ”

Mezuniyet töreninde başarılı birer eğitim-öğretim hayatı geçirerek mezun olmaya hak kazanan Türkiye’nin aydınlık yüzü öğrencileri tebrik eden Başkan Seçer, “Hayat uzun bir maraton. O maratonun belirli bir mesafesini kat ettiniz ama şimdi başka bir aşama, başka bir mesafe. Umut ediyorum hayatta her şey dilediğiniz gibi olsun” sözlerine yer verdi.

Yaş almışların genelde gençlere nasihat ettiğini hatırlatarak kendisinin bunu yapmayacağını söyleyen Seçer, “Ben yeni neslin bu teknoloji, kitle iletişim çağında kendi yolunu bulacağına, karanlıkları aydınlatacağına canı yürekten inanıyorum.  Atatürk'ün açtığı aydınlık yolda ardınıza bakmadan inançla, şevkle yürüyeceksiniz ve ülkemizi dünyada en güzel noktalara getireceksiniz. Sizlere inancımız tamdır” diye konuştu.

 

“SİZLERİN YANINDA OLDUK, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim manevi mirasım akıl ve bilimdir’ sözünü hatırlatan Seçer, “Atatürk'ün izinde olduğunuzu biliyorum. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. İlimi takip edip dünyada rekabetin yüksek seviyelerde olduğu bu çağda ülkemizi bu yarış içerisinde en iyi noktalara taşıyacağınıza inanıyoruz ve sizlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Dünya değişiyor, çağ değişiyor. Dijital dönüşüm, bilgi teknolojilerine hız yetişmiyor ama takip edeceğiz. Yerimizde saydığımız zaman geri kaldığımızı bilmek durumundayız” dedi. Geçen 5 yıllık görev süresinde de bilimi takip ettiğini ve Mersin Üniversitesi’ndeki akademisyenlerden bu konuda destekler de aldığını vurgulayan Seçer, “Mersin’e hizmet yaparken bizlere katkı sunduğunuz için emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık” diyerek, akademisyenlere teşekkür etti.

 

“SİZLERİ KENTİMİZDE MİSAFİR ETTİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”

Mersin’in öğrenci kenti olduğunu tekrar vurgulayan Seçer, Mersin’e üniversite eğitimi almak için gelen ve mezun olan öğrencilere seslenerek, “Mersin'de üniversite eğitimini tamamlayıp başka şehirlerde, başka ülkelerde çalışma hayatını sürdürecek olan gençlerimize sesleniyorum; güzel Mersin’imizin ve Mersinlilerimizin fahri elçisi olun, bizleri Türkiye'ye, dünyaya anlatın. Mersin’in ne kadar müstesna, güzel, barış, huzur, kardeşlik kenti olduğunu anlatın lütfen. Sizden bunu istiyoruz” diyerek, öğrencilere ve onlara emek veren veliler, akademisyenler ve üniversitedeki tüm emekçilere de teşekkür etti. Seçer son olarak, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizleri kentimizde misafir etmekten mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hepinizi çok seviyoruz. Hayatta mutluluklar, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

VALİ PEHLİVAN: “DAHA GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, mezun olan öğrencileri için artık yeni başlangıçların beklediğini dile getirdi. Mersin’in birçok yönden avantajlı bir şehir olduğunu vurgulayan Pehlivan, “İlimiz, birçok yönüyle ön planda. Sanayisi, tarımı, lojistiği ve turizmi ile. Bununla birlikte ilimiz,  aynı zamanda bir eğitim şehri. Türkiye Cumhuriyetimizin birinci asrını tamamladık. Şimdi ikinci asrındayız. Bu yüzyılı sizlerle birlikte hep birlikte güçlü bir şekilde inşa edeceğiz. Bu elbette çağın bilgisiyle, teknolojisiyle gerekli yapımını sağlamakla, milli manevi değerlerin idrakiyle ve çok çalışarak olacak.  Bunu hep birlikte daha güçlü yarınlar için yapacağız. Yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

PROF. DR. YAŞAR: “ŞEHRİMİZİN VE ÜLKEMİZİN GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Üniversitesi’nin köklü bir geçmişe sahip bir üniversite olduğunu ve dış paydaşlarla devamlı iş birliği içerisinde çalıştıklarını aktardı. Yaşar,  “Bilimin ve çağdaşlığın ışığında bir üniversite parolası ile hareket eden Mersin Üniversitesi, 5 binin üzerinde personeli, yaklaşık 50 binin üzerinde öğrencisi ve 100 binin üzerinde mezunu ile kendisini sürekli yenileyen köklü bir üniversitedir. Bilim ve teknoloji alanında ürettiğimiz projeler, kültür sanat alanındaki faaliyetlerimiz, toplumsal katkı çalışmalarımız ve mezunlarımızla Mersin Üniversitemiz en iyi adımlarla ilerlemektedir. Tüm dış paydaşlarımızla uyum içerisinde ve iş birliği yaparak bilimsel, sanatsal ve toplumsal projeler üretiyoruz. Bizlerin amacı; üretilen projelerin ve bilimsel çalışmaların şehrimize katkı sağlamasıdır. Bu nedenle şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi için hep birlikte üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin coşkulu bir şekilde kep atmasının ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
   MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA