24 Temmuz 2024 Çarşamba16:52   BAŞKAN BOLTAÇ: "BASıN, TOPLUMUN GÜVENCESIDIR"   16:48   BOZAN; “MERSINLILER AÇıKLAMA BEKLIYOR”   15:50   MERSIN’DE 13 YAŞıNDAKI KıZ ÇOCUĞUNDAN HABER ALıNAMıYOR   11:57   SıCAKTAN BUNALAN VATANDAŞLAR SERINLEMEK IÇIN GÖLGELIK ALANLARı VE DENIZI TERCIH EDIYOR   11:51   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESINCE MUHARREM AYıNDA AŞURE DAĞıTıLDı   11:33   MERTUSEG PROJESI MEYVELERINI VERMEYE BAŞLADı   11:22   BAŞKA BIR ARACıN ÜZERINDEN GEÇTIĞI GENÇ DE KURTARıLAMADı: MOTOSIKLET KAZASıNDA 2 ÖLÜ   15:37   MAÇ HEYECANıNA DAYANAMAYAN MUHTAR HAYATıNı KAYBETTI   11:54   SAHILDE TERÖR HALAYı TEPKI ÇEKTI   11:43   SEÇER: "MERSIN, TÜRKIYE’NIN KARDEŞLIK KENTIDIR"   11:38   MERSIN’DE VATANDAŞLAR ORMAN YANGıNLARıNA KARŞı UYARıLıYOR   11:33   BAŞKAN SEÇER: "AKDENIZ MEYVE SINEĞIYLE MÜCADELEYE KATKı YAPACAĞıZ"   11:13   MESKİ, DIJITAL DÖNÜŞÜMLE DOĞAYA KATKı SAĞLıYOR   11:03   AYDıNCıK SAHILI ’YAZ DOSTUM’ KONSERLERIYLE RENKLENDI   10:55   CANLı YAYıNDA "BENI EKIP, HELIKOPTER ALABILIR MI YA" DEDI, JASAT BAHÇEDE YAKALADı   22:55   AKDENİZ’İN EN TATLI ETKİNLİĞİ   16:44   MOTOSIKLET KAZASıNDA YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   14:59   KıBRıS BARıŞ HAREKATı’NıN 50. YıL DÖNÜMÜ MERSIN’DE TÖRENLE KUTLANDı   14:48   ORMAN YANGıNLARıNDA YANAN ALANLARA DIKILEN FIDANLAR BÜYÜYOR   14:36   ÇOCUKLAR DUVAR BOYAMA ETKINLIĞINDE BULUŞTU  
 
 
 
 
“İnşaatın yüzde 40’ı tamamlandı”
   

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Kıratlı, Mezitli Devlet Hastanesi inşaat alanını ziyaret etti. Ziyarette, hastane inşaatı yapımına devam eden firma yetkililerinden bilgi alan Kıratlı, “Yaklaşık 11 ay önce yapımına başlanan hastane inşaatımız bir yıl tamamlanmadan yüzde 40 seviyesine ulaştı. Proje tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar bu şekilde devam ederse 2025 yılı sonuna kalmadan hastane inşaatı tamamlanmış olacak” dedi.

 

Tarih : 23 Nisan 2024 Salı 11:29

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Mezitli Devlet Hastanesi inşaat sahasını ziyaret etti. Çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Kıratlı, hastane inşaatının 2025 yılı sonuna kalmadan tamamlanacağının müjdesini verdi.

 

“MERSİN’E YATIRIMLAR DEVAM EDECEK”

Mersin’de Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına başlanan 150 yatak ve istenildiği takdirde 200 yatak kapasitesine yükseltilebilen hastane ile 50 ünitlik Ağız Diş Sağlığı Merkezi de bulunan inşaat alanında incelemelerde bulunan Kıratlı, çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti. Hastanenin inşaat alanında yaptığı incelemenin ardından açıklamalarda bulunan Kıratlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Mersin’e çok önem veriyor. Mersin’e yatırımlar devam edecek. 50 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplamda 280 bin metrekare alan üzerine yapılan hastane inşaatından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

“BU PROJE, MEZİTLİ İÇİN OLMAZSA OLMAZ BİR PROJEDİR”

Mezitli Devlet Hastanesi projesinin mimarlarından ve yakından da takipçisi olan Kıratlı, “Yaklaşık 11 ay önce yapımına başlanan hastane inşaatımızın her bir aşamasını yakından takip ediyoruz. Buradaki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bir yandan depremin yaralarını saran yüce devletimiz, diğer yandan da vatandaşlarımıza söz verdiğimiz yatırımlara ara vermeden devam ediyor. Bu hastanemiz Mezitli için çok kıymetli. Nüfusu 250 bine yaklaşan Mezitli ve komşu ilçemiz Erdemlimiz için olmazsa olmaz bir projedir bu yüzden de muhakkak hayata geçirilecektir” şeklinde konuştu.

 

“BİRÇOK ALANDA MERSİN’İN YÜKÜNÜ KALDIRACAK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Mezitli Devlet Hastanesinin tamamlandığı takdirde Mersin’de birçok alanda önemli hizmetler vereceğini vurgulayan Kıratlı, “Bu hastanemiz 150 yataklı, talep edildiği takdirde 200 yatak kapasitesine çıkarılabilen, 50 ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de bulunan devasa bir kompleks. İçerisinde ameliyathaneler, yoğun bakım ve ameliyathane odaları, acil müşahede odaları, laboratuvar, diyaliz ve fizik tedavi üniteleri gibi birçok imkanın olduğu bir yapı. Bu projeyi inşallah 2025 yılı bitmeden hayata geçireceğiz” dedi.

 

“MERSİN İKİNCİ YÜZYILINDA AK PARTİ İKTİDARI İLE GELİŞECEK”

Mersin’e yatırımların her fırsatta devam edeceğinin altını çizen Kıratlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da birbirinden kıymetli bakanlarımız da ve biz Mersin milletvekilleri de Mersin’e çok önem veriyoruz. Mersin’e yapılan ve yapılacak olan tüm projelerin takipçisiyiz. Anamur iskelesinin de Anamur’a kazandırdığımız Ağır Ceza Mahkemesinin de olduğu gibi Türkiye’mizin ikinci yüzyılında, Mersin’imize ikinci yüzyılında yapılması planlanan tüm projeleri gerçekleştireceğiz. Mersin’de taş üstüne taş koymak bizim en önceliğimiz olacak” dedi. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA