23 Mayıs 2024 Perşembe14:34   AKDENIZ’IN IHRACAT ŞAMPIYONLARı ÖDÜLLENDIRILDI   14:33   MERSIN’DE TURIZM GELIŞECEK   14:32   MTSO, ÜYELERINI GELECEĞE HAZıRLıYOR   14:31   BAHÇELER VE UMUT SOKAK YENILENDI   14:30   BÜYÜKŞEHIR’IN TARıMSAL DESTEKLERI SÜRÜYOR   14:28   TARSUS’TA TRAFIK KAZASı: 1 ÖLÜ, 1 YARALı   14:24   MOTOSIKLET KAMYONETIN ALTıNA GIRDI: 1 ÖLÜ, 1 YARALı   14:23   KıR ÇIÇEKLERI YENI ÇIÇEKLERINI ARıYOR   11:36   BÜYÜKŞEHIR SÜT ÜRETICILERININ DE YANıNDA   11:34   “SIZLERI KENTIMIZDE MISAFIR ETTIĞIMIZ IÇIN MUTLUYUZ”   11:32    “ŞIMŞEK TASARRUF DIYOR, ÇEVRE BAKANı GÖKDELEN KIRALıYOR”   11:31   MERSIN’DE HACı ADAYLARı KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDı   11:20   TARSUS BELEDIYESI KURS KAYıTLARı BAŞLADı   11:11   CİMER’E IHBAR GELDI, POLIS OPERASYON YAPTı: 9 GÖZALTı   11:10   TARSUS’TA TRAKTÖR KAZASı: SÜRÜCÜ HAYATıNı KAYBETTI   11:09   MERSIN’DE 28 BIN ADET MAKARON ELE GEÇIRILDI   11:07   “SIBERGÖZ-40” OPERASYONLARıNDA 181 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:06   KOVALARDA UYUŞTURUCU YETIŞTIREN 2 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:05   BAŞKAN ÖNTÜRK’DEN HATAYSPORLU FUTBOLCULARA PRIM SÖZÜ   10:54   AKDENIZ’IN BALıKÇıLARı, EKMEK TEKNELERINI BAKıMA ALDı  
 
 
 
 
Başkan Seçer, büyük ailesi ile iftarda bayramlaştı
   

 

Tarih : 8 Nisan 2024 Pazartesi 11:14

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ personeli ile iftarda bir araya gelerek bayramlaştı.

 

BİNLERCE PERSONEL HEP BİRLİKTE İFTAR YAPTI

Macit Özcan Spor Kompleksi’nde düzenlenen iftarda Başkan Seçer’e Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları ve Büyükşehir ile MESKİ personeli eşlik etti. Okunan ezanın ardından Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer, personel ile birlikte iftar yaptı. İftarın ardından da Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, dua edildi.

 

BAŞKAN SEÇER: “SON ANA KADAR VATANDAŞA HİZMET FİKRİYLE HAREKET ETTİK”

Yaşanan seçim süreci yoğunluğunun ardından personeli ile bir araya gelmek istediğini belirten Başkan Seçer, “Benimle beraber emek harcayan sizler de şahidimizsiniz ki son ana kadar önce vatandaşa hizmet fikriyle hareket ettik. Kampanya sürecinde seçim politikası uygulamadık” dedi.

 

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖRNEK BİR BELEDİYEDİR”

Son dakikaya kadar Mersin Büyükşehir Belediyesi personelinin işinin başında olduğunu ve çalıştığını kaydeden Başkan Seçer, “Bu örnektir. Mersin Büyükşehir Belediyesi örnek bir belediyedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa işi kaliteli yapar, en iyisini yapar.  Bu nedenle her ortamda; ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlüdür, Mersin Belediye Başkanı da güçlüdür’ diyorum” diye konuştu.

 

“BU OY ORANI MERSİN TARİHİNDE BİR İLKTİR”

Başkan Seçer, aldıkları oy oranının tarihi olduğunu sözlerine ekleyerek, “Mersin’de oy kullanma hakkı olan her 10 yurttaşımın 6’sı; ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmet ediyor. Bu Başkan’la devam’ kararı aldı. Mersin tarihinde bir ilktir. Bugünkü siyasi konjonktürde, siyasi aritmetikte Türkiye’de de örnektir. Hep söylüyoruz; ‘Mersin Türkiye’nin özetidir, Mersin küçük Türkiye’dir. Türkiye’ye dair ne arıyorsanız Mersin’de vardır.’ Mersin önemlidir” ifadelerini kullandı.

 

“OY ORANI YÜZDE 60 ÇIKTIYSA, BUNUN ASIL KAHRAMANI SİZSİNİZ”

Mersin gibi Türkiye’nin en stratejik kentinde vatandaşa hizmet eden Mersin Büyükşehir Belediye çalışanının önemli bir iş yaptığını vurgulayan Seçer, “Kendinizi önemseyin. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Çünkü çok özel bir yerde çalışıyorsunuz. Mersin gibi nüfusu resmi nüfustan 600 bin fazla  olan bir kente hizmet ediyorsunuz. Bunun bilincinde olmanızı istiyorum. Çok değerli ve önemli işler yaptık. Seçimden önce de şimdi de yarınlarda da sizin hakkınızı her yerde söyleyeceğim. Bugün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tam bir hafta önce bu zamanlar açılan sandıklarda oy oranı yüzde 60 şeklinde çıktıysa bunun asıl kahramanları sizlersiniz. Bunu sakın unutmayın” dedi.

 

“MERSİN HALKINA HİZMET EDEN HER PERSONELİM BENİM KARDEŞİMDİR”

Yönetici olarak aldığı kararların ve projelerin başarılı olmasının personele bağlı olduğunu sözlerine ekleyen Seçer,  “Ben sadece iyi bir yönetici olabilirim, doğru zamanda doğru kararlar verebilirim. Doğru insanlarla çalışırım ve doğru projeler üretirim ama bunu uygulamaya koyacak olan sizlersiniz. 5 yıl çalıştık. Ben sizi tanıdım, siz beni tanıdınız. Herhalde şöyle tanıdınız; ‘Başkan işini yapan, Mersin halkına hizmet eden, kurumunu yükselten, ülkesini ve milletini seven, her mesai arkadaşını kardeşi olarak görür.’ Ben Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanıyım, Atatürk’ümle ve partimle övünç duyuyorum ama unutmayınız ki hangi siyasi görüşten olursanız olun benimle beraber Mersin halkına hizmet eden herkes ama herkes; siyasi düşünce farkı, etnik köken, inanç, mezhep, meşrep farkı gözetmeden benim kardeşimdir” diye belirtti.

 

“BELEDİYEMİZİN ASALETİNİ VE GÜCÜNÜ TÜRKİYE’NİN HER YERİNE GÖSTERDİK”

Mersin’de ayrımcılığı toprağın yedi kat dibine gömdüklerini vurgulayan Seçer, “Biz herkesin belediye başkanıyız. Bu anlayışla belediyemizde  hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi. İkinci 5 yıllık görev sürelerinin başladığını ifade ederek sözlerine devam eden Seçer,  personel ile bugüne kadar nasıl birlikte yol yürüdülerse, bundan sonra da hep beraber yürüyeceklerini kaydetti. Seçer, “Pandemiyi, ekonomik krizi, depremleri, yangınları, felaketleri, su baskınlarını hep beraber yaşadık. Türkiye’nin her yerinde sizler ve Mersin Büyükşehir Belediyesi vardı. Çok şükür hepsini aştık. Belediyemizin asaletini ve gücünü Türkiye’nin her yerine gösterdik. Sizlerle onur duyuyorum. Farklı kentlerden ve bölgelerden afete uğramışlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri gitmiş ve yardımcı olmuş. Bana hayır duaları ve teşekkürleri dünya malına değer. Bunu duydukça sizlerle övünç duyuyorum” diye konuştu.

 

“BİRLİK VE BERABERLİK BİZİM SLOGANIMIZ”

Bir ve beraber olduklarının da altını çizen Seçer, “Biz tek yüreğiz, biz Mersin’iz, biz Türkiye’yiz, biz bir milletiz. Birlik ve beraberlik bizim sloganımız. Biz bölmek, parçalamak, ülkemizi sıkıntıya sokmak gibi anlayışta olanlarla mücadele ederiz. Benim partim Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti ve bu ülkede Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni vermiştir. Farklı siyasi partilere oy veren ama aynı anlayışta olan Atatürkçü ve Atatürk milliyetçisi birçok insan var. Aynı yolda buluşuruz. Bizim için önemli olan Türkiye’dir, milletimizdir ve milletimizin geleceğidir. Biz büyük bir aileyiz.  Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun, her günümüz mutluluk ve huzur içerisinde olsun. Birbirimizi daha çok sevelim ve sayalım” ifadelerine yer verdi.

Büyük ailesi ile birlikte iftar yapan, ardından da bayramlaşan Başkan Seçer daha sonra, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan ve arka fonda “Mersin’de bir bayram havası” yazılı alanda personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA