23 Mayıs 2024 Perşembe14:34   AKDENIZ’IN IHRACAT ŞAMPIYONLARı ÖDÜLLENDIRILDI   14:33   MERSIN’DE TURIZM GELIŞECEK   14:32   MTSO, ÜYELERINI GELECEĞE HAZıRLıYOR   14:31   BAHÇELER VE UMUT SOKAK YENILENDI   14:30   BÜYÜKŞEHIR’IN TARıMSAL DESTEKLERI SÜRÜYOR   14:28   TARSUS’TA TRAFIK KAZASı: 1 ÖLÜ, 1 YARALı   14:24   MOTOSIKLET KAMYONETIN ALTıNA GIRDI: 1 ÖLÜ, 1 YARALı   14:23   KıR ÇIÇEKLERI YENI ÇIÇEKLERINI ARıYOR   11:36   BÜYÜKŞEHIR SÜT ÜRETICILERININ DE YANıNDA   11:34   “SIZLERI KENTIMIZDE MISAFIR ETTIĞIMIZ IÇIN MUTLUYUZ”   11:32    “ŞIMŞEK TASARRUF DIYOR, ÇEVRE BAKANı GÖKDELEN KIRALıYOR”   11:31   MERSIN’DE HACı ADAYLARı KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDı   11:20   TARSUS BELEDIYESI KURS KAYıTLARı BAŞLADı   11:11   CİMER’E IHBAR GELDI, POLIS OPERASYON YAPTı: 9 GÖZALTı   11:10   TARSUS’TA TRAKTÖR KAZASı: SÜRÜCÜ HAYATıNı KAYBETTI   11:09   MERSIN’DE 28 BIN ADET MAKARON ELE GEÇIRILDI   11:07   “SIBERGÖZ-40” OPERASYONLARıNDA 181 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:06   KOVALARDA UYUŞTURUCU YETIŞTIREN 2 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:05   BAŞKAN ÖNTÜRK’DEN HATAYSPORLU FUTBOLCULARA PRIM SÖZÜ   10:54   AKDENIZ’IN BALıKÇıLARı, EKMEK TEKNELERINI BAKıMA ALDı  
 
 
 
 
DEM Parti’nin eşbaşkanları mazbatalarını aldı
   

Mersin’de, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde seçmenlerin büyük desteğiyle Akdeniz Belediye Başkanlığı’nı kazanan DEM Partili Eş Başkanlar Hoşyar Sarıyıldız ile Nuriye Arslan, halkın yoğun ilgisi altında mazbatalarını teslim aldı. Eş Başkan Sarıyıldız ve Arslan’ın ilk işi, Akdeniz Belediyesi Başkanlık makamının kapılarını matkaplar yardımıyla sökmek oldu.

 

Tarih : 5 Nisan 2024 Cuma 13:16

Adliye binasında mazbatanın alınmasından sonra kitlesel bir yürüyüşle belediye binasına geçen eş başkanları, belediye çalışanları çiçeklerle karşıladı. Meclis üyelerinin yanı sıra yüzlerce vatandaşın katıldığı buluşmada konuşan Akdeniz Belediye Eş Başkanı Nuriye Arslan; “Seçim sürecinde emeği geçen il ve ilçe yönetimimize, mahalle komisyonlarımıza bütün halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu mazbata bütün halklarımızın mazbatasıdır. Akdeniz’de yaşayan bütün renklerin ve dillerin mazbatasıdır. DEM Parti gelirse şöyle yapacak, yok işçileri emekçileri işten çıkaracak gibi iddialar, kesinlikle DEM Parti’nin kültüründe böyle bir anlayış söz konusu olamaz. Geleneğinden geldiğimiz siyasi kültürümüz, bize böyle bir şeye asla müsaade etmez ki biz iki eşbaşkan olarak da asla böyle bir girişimde bulunmayız. Halkımız, Akdeniz halklarımız, bizden önceki belediye başkanına notunu verdi. Bizlere de not verdi işte notumuz burada. Hep birlikte kazandık, hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

 

“AKDENİZ’DE DEMOKRASİ İNANCIMIZ TEKRAR YEŞERDİ”

Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız ise, Akdeniz’de büyük ve önemli bir işe imza attıklarının altını çizerek, “Sadece bir belediyenin veya yönetiminin değişiminden ibaret değil bu seçim. Aynı zamanda toplumu kutuplaştıran, toplumda nefret dilini yaygınlaştıran, ayrıştıran, toplumu birbirine kırdıran bir anlayışın toplum tarafından nasıl benimsenmediğini, asıl olanın halk olduğunu, halk iradesi olduğunu, hasbelkader seçilmiş olanların bile nasıl devrilebileceğini bu toplum tekrar bize göstermiş oldu. Akdeniz’de demokrasi inancımız tekrar yeşerdi” dedi.

 

SARIYILDIZ; “MERKEZİYETÇİ, TEKÇİ BİR ANLAYIŞLA HAREKET ETMEYECEĞİZ”

Sözlerini; “Biz Akdeniz’den, Türkiye’ye örnek bir pratik sergileyeceğiz. Halkımızın vermiş olduğu mesajı doğru anlayacağız ve pratiğimizle de bunu doğru şekilde yaşama geçireceğiz” şeklinde sürdüren Sarıyıldız; “Çünkü Akdeniz sıradan bir kent değil. Akdeniz; Kürt’ün, Türk’ün, Arap’ın, Roman’ın, Rum’un, Alevi’nin, Sünni’nin yaşadığı bir kent. Binlerce yıldır bu coğrafyada kardeşçe yaşayan halkların birbirine kırdırılmak istenerek kendine yol yapmak isteyenlere müsaade etmeyen bir yer. Tam da bu noktada diyoruz ki Akdeniz ve özelde Mersin; Türkiye’ye güzel bir örnek kent olacak. Kültürlerin, dillerin, inançların merkezi olacak. Biz Akdeniz’i, gençlerin, kadınların, işçilerin, emekçilerin hizmet aldığı, kendilerini belediyenin sahibi gördükleri bir noktaya getireceğiz. Bunu yaparken de halkımızla birlikte yapacağız, halkımıza danışacağız. Merkeziyetçi, tekçi bir anlayışla hareket etmeyeceğiz. Aksi halde karşıtımıza benzemiş oluruz. Biz bu anlayışın karşısında, çoğulculuğu ve demokrasiyi yeşerteceğiz ve Akdeniz’de Türkiye’ye örnek bir pratikle halkımıza, tıpkı Fazıl (Türk) Başkan ve Yüksel (Mutlu) Başkan döneminde olduğu gibi herkesin rahat bir şekilde bu kapıdan girebildiği bir pratiğe imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Hoşyar Sarıyıldız ile Nuriye Arslan, ellerine aldıkları matkaplar yardımıyla başkanlık makamının kapılarını sökerek yerinden çıkardı. Öte yandan bugün saat 14:00’te de belediye binası önünde halkın kitlesel katılımıyla kutlama töreni düzenlenecek. (Haber Merkezi)

 

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA