19 Nisan 2024 Cuma11:58   “YıLıN ILK ÇEYREĞINDE YÜZDE 6 ARTıŞLA 551 MILYON DOLAR IHRACAT GERÇEKLEŞTIRDIK”   10:42   MERSIN BÜYÜKŞEHIR ZABıTA EKIPLERI, YAZ SEZONUNA HAZıR   10:41   BÜYÜKŞEHIR’DEN BIR ILK: 23 NISAN ULUSLARARASı ÇOCUK FESTIVALI   10:40   "ANAMUR VE AYDıNCıK’TA AÇıLACAK YENI BÖLÜMLER IÇIN YÖK’E BAŞVURUMUZU YAPTıK"   10:39   MERSIN’DE YASA DıŞı BAHIS OPERASYONU: 5 GÖZALTı   10:37   DENIZE GIREN GENÇ ADAM BOĞULDU   10:36   CENAZEYE GIDERKEN KAZA GEÇIRIP ÖLDÜ   10:36   MERSIN’DEKI KAZADA HAYATıNı KAYBEDEN IŞÇI OSMANIYE’DE TOPRAĞA VERILDI   11:29   TURIST REHBERLERI YANLıŞTAN DÖNÜLMESINI BEKLIYOR   11:21   İPOTEKLI KONUT SATıŞLARı YÜZDE 49 AZALDı   11:19   MERSIN TURIZM FUARı BAŞLADı   11:17   BÜYÜKŞEHIR CEVDET AMCA’Yı YALNıZ BıRAKMADı   11:16   OTOBÜS SEFERLERI ARTıRıLDı, YENI HAT AÇıLDı   11:15   10 MILYONLUK LÜKS ARAÇLAR ELE GEÇIRILDI   11:13   ‘NARKOÇELIK-12’ OPERASYONUNDA 268 KIŞI YAKALANDı   11:12   MERSIN’DE IKI OTOMOBIL ÇARPıŞTı: 5 YARALı   11:11   OTOMOBIL TıRA ARKADAN ÇARPTı: 1 ÖLÜ   11:09   ÇOK SAYıDA TARIHI ESER ELE GEÇIRILDI, 2 ŞÜPHELI YAKALANDı   11:08   MERSIN’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU, 2 KIŞI TUTUKLANDı   11:07   ÇBK KUPAYı KAYBETTI  
 
 
 
 
Mersin Lojistik Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi
   

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından hazırlanan RİS Mersin Projesi kapsamında 2008 yılında kurulan sektörel platformlar yeniden hayat buluyor. Kent ekonomisinin önde gelen sektörleri özelinde kurulup pandemi ile ara verilen platform çalışmalarına tarımın ardından lojistik ile devam edildi.

 

Tarih : 27 Şubat 2024 Salı 11:02

Mersin Lojistik Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Sektör Meclis Üyesi Murat Aktoğ ile sektör paydaşları, platform çatısı altında bir araya geldi. Tanışma toplantısında geçmiş dönemde yapılan çalışmalar değerlendirilip önümüzdeki süreç için yol haritası belirlendi. Buna göre bir sonraki toplantıda ilk olarak geçmiş dönemlerde tamamlanan çalıştaylarda ortaya çıkan sonuçlar ele alınıp bugüne kadar neler yapılıp nelerin yapılmadığının saptanmasına karar verildi. Yapılmayan maddelerin neden yapılamadığı belirlenip hangi yöntemlerle sonuca ulaşılabileceği değerlendirilecek. Kamu kurum ve kuruluşları ile diyalog artırılıp bir taraftan platformun talepleri tek bir ağızdan iletilirken diğer taraftan kamu kurum ve kuruluşlarının elindeki enstrümanlar hakkında bilgi edinilip hangi alanlarda ortak çalışma yürütülebileceği saptanacak. Oluşturulacak talep ve önerilerin somutlaştırılabilmesi adına geçmişte hazırlanan lojistik master plan yeniden değerlendirilecek.

 

ÇAKIR: “BERABERLİK VE GÜCÜN ÖNÜNE KİMSE ÇIKAMAZ”

Lojistik sektörünün Mersin’in güçlü yanı olduğunu ve bu gücün pandemi döneminde daha çok anlaşıldığını kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, “Yaptığınız iş çok kıymetli. Bu nedenle platformu yeniden canlandırmak istedik” dedi. Platform sayesinde sektörün tek ses olabileceğini vurgulayan Çakır, tek sesin güç getireceğini, herkesin farklı bir söylem ile farklı konuların çözümüne odaklanmasıyla sonuç alınamayacağını söyledi. “Beraberlik ve gücün önüne kimse çıkamaz” diyen Çakır, düzenli olarak bir araya gelip birlikte yol almak gerektiğini ifade etti. (Haber Merkezi)

Paylaş :
 
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA