16 Ağustos 2022 Salı14:42   YOL ÜZERİNDE BULUNDULAR   13:37   MERDİVENDEN DÜŞEN ÖZEL HAREKÂT POLİSİ HAYATINI KAYBETTİ   13:28   MESLEKTAŞINI ÖLDÜRÜN DOKTOR İÇİN AKIL SAĞLIĞI İLGİLİ RAPOR İSTENDİ   12:19   YAZ AYINDA BİLE ÖĞRENCİLERİN UĞRAK NOKTASI MERKEZ KÜTÜPHANESİ   12:06   ATA TOHUMU BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜRETİM MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİNDEN   11:55   CİMNASTİK KONUSUNDA ÖĞRENCİLERİ DESTEKLİYORLAR   09:58   AHŞAP EVDE YANGIN ÇIKTI   09:49   İLK EYLEMİN YIL DÖNÜMÜNDE EYLEM YAPACAKLARDI   09:37   MOTOSİKLETİNİ İSTEDİ, OLAY ÇIKTI   15:01   “TÜRK HALK MÜZİĞİ” KONSERİ DÜZENLENDİ   14:52   ZANLILAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ   14:43   “İMAR AFFI” İÇİN ABONELİK BAŞVURULARI BAŞLADI   14:37   ALMANYA’YA GİDEN ÖĞRENCİLER GERİ DÖNDÜ   18:42   MERVE VE İSTEMIHAN CAN MUHTEŞEM BIR DÜĞÜNLE EVLENDI   14:16   ÇALINTI OTOMOBİLİN SAHİBİ İSYAN ETTİ   10:20   3 AY BOYUNCA “PHOTOSHOP EĞİTİMİ” ALACAKLAR   10:14   KIRSAL BÖLGELERDE ULAŞIM ALTYAPISNI GÜÇLENDİRİYORLAR   12:07   GAYRİMENKUL DEĞERLENDRİME UZMANLARINDA AÇIKLAMA   11:50   ÇUKUROVA BASKETBOLDAN, VALİ PEHLİVAN’A ZİYARET   11:04   K9 EĞİTİM KÖPEKLERİNİ AĞIRLADILAR  
 
 
 
 
TOROS ÜNİVERSİTESİ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
   

Toros Üniversitesi bu sene bin 250 öğrencinin mezuniyet coşkusunu yaşadığı mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

 

Tarih : 25 Haziran 2022 Cumartesi 10:47

Toros Üniversitesi'nde bin 250 öğrencinin mezuniyet coşkusu yaşandı.

2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni, Servet Tazegül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bin 250 öğrencinin mezun olduğu törene Toros Üniversitesi kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören mezun öğrenciler ve öğretim elemanlarının kortej yürüyüşü ile başladı.

Törende konuşan Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Haydar Arslan, "Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için bir araya geldik. Sevgili mezun arkadaşlarım, bugünün hiç gelmeyeceğini düşünerek yaşadığımız acı tatlı günleri geride bırakıp yeni ve farklı bir yola çıkmanın hem heyecanı hem de merakı içindeyiz. Bugün başardıklarımız geleceğimizin doğrudan teminatı olacaktır. Hepimiz ayrı ayrı dünyalara ve yönlere gideceğiz. Biz Toros Üniversitesi ailesi olarak hem elçilik görevimizi hem de birbirimize karşı olan aile üyesi meşalesini bizden sonraki gelecek Toros Üniversitesi’ndeki arkadaşlarımızla yücelteceğiz. Sevgili arkadaşlarım başarılı sizin mutlak takipçiniz olmasını dileğiyle mezuniyetimiz kutlu olsun" ifadelerine yer verdi.

Bugün mezun olan öğrencilerin hayatlarında yeni bir sayfa açıldığını vurgulayan Rektör Ömer Arıöz ise, "Kiminiz eğitim aldığı alanlarda çalışacak, kiminiz belki baba mesleğini devam ettirecek, kiminiz yeni bir iş kuracak, kiminiz bürokraside yer alacak, kiminiz siyasete atılacak. Bilmenizi isterim ki ne yapıyorsanız ne yapmak istiyorsanız sizin yanınızdayız ve daima sizi destekliyor olacağız. Ancak nasıl bir iş yapıyorsanız olun, kimseyi küçümsemeyin, herkesin bir hikayesi vardır. Alçak gönüllü olun, içinizden gelen sesi dinleyin. Kendinizi tanıyın ve tanımaya gayret gösterin. İş hayatında samimi olun, kendiniz olun. Bir olun, birlik olun, dikleşmeyin ama dik durun. Başarısız olduğunuzu hissettiğinizde sakın umutsuzluğa kapılmayın. Bunun gelecekte sizi güçlendirecek bir tecrübe olduğunu asla unutmayın. Bu sizi gerçekten ayakta tutacak, kuvvet verecektir" sözlerini kullandı.

"MEZUNLARIMIZ 2 ALANDA ARZU ETTİĞİMİZ SEVİYEYE GELMİŞLERDİR"

Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren de Toros Üniversitesi'ni 27 yıl önce kurduklarını belirterek, "Daha kısa zamanda kurulan üniversiteler de var ama Mahsuni demiş ki 'Anladım ki hayat bize zor.' Gerçekten kolay olmuyor bazı kişilerin bazı şeyleri yapması. Gençlerimiz, çocuklarımız sadece bizim evlatlarımız değil hatta sadece ülkemizin mensupları da değil. Dünyanın sorumlulukları onların omuzlarında. Akranlarına göre iyi yetişmeleri gerekiyor. Ben naçizane her yaştaki Türk çocuklarının dünyadaki akranlarından daha güçlü daha yetenekli daha başarılı olduklarını yaşayarak gördüm. Bu düşüncelerle çocuklarımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmenin en önemli yolunun da eğitim olduğunu fark ettik. Siz değerli veliler de aynı düşüncede olduğunuz için çocuklarınızı bugünlere getirmişsiniz. Bizim yapmak istediğimiz her nesile katkıda bulunmak ya da sizin yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirme konusunda ortam hazırlamak. Toros Üniversitesi’nin öğrencileri, mezunları bence iki alanda arzu ettiğimiz seviyeye gelmişlerdir. Bunlardan bir tanesi üniversitelerin varlık sebebi olan akademik eğitim ve ihtisasla ilgili bilgi ve tecrübe birikimi. Bunu konuda iddia ile söylüyoruz Türkiye’nin en iyilerinden biriyiz. İkincisi de onlara ülkemizin, ulusumuzun, insanlığın kabul ettiği ve önem verdiği değerleri kazandırmaya çalışıyoruz. Eğer fazilet sayılan değerleri çocuklarımıza öğretemezsek, sadece onları belli alanlarda uzman olarak yetiştirirsek faydalı olmaktan çok akıllı canavarlar yetiştiririz. Biz bu iki konuda da eksik bırakmamaya çalışıyoruz. Bu bakımda başta rektörümüz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma ve yöneticilerimize tüm samimiyetimle teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

"İLİMİN PEŞİNDEN GİDEN TOPLUMLAR DÜNYADA HER ZAMAN SAYGIN TOPLUMLAR OLMUŞTUR"

Mersin'in bir üniversite kenti olmasının kendisine gurur verdiğini vurgulayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, "Ulu önderin dediği gibi hayatta en hakiki mürşit ilimdir. İlimin peşinden giden toplumlar dünyada her zaman saygın toplumlar olmuştur. Üniversitelerde demokratik ve özgürlükçü toplumlarda özerk bilimin yapıldığı alanlardır. Eğer bir üniversite özerkse, bilimini özerk şekilde yapıyorsa orada bilimde, demokraside, düşünce ortamı da gelişir. Biz böyle bir üniversite ortamı hayal ediyoruz. Elbette ki ülkemizde üniversite sayısı nicelik olarak artsın ama nitelikli üniversiteler istiyoruz. Çocuklarımızın daha iyi yetiştiği, dünya koşullarına adapte olabildiği, mücadele edebildiği, rekabet edebildiği öğrencilerin yetiştiği üniversiteler istiyoruz. Bilimin ışığında yürüyen, siyasetin etkisinde kalmayan, özgür düşünebilen üniversiteler istiyoruz. İşte Mersin’de de umut ediyorum bu anlayıştaki üniversitelerin sayısını çoğaltacağız" dedi.

Seçer, şu anda Mersin’de 2 devlet 2 vakıf üniversitesi olmak üzere 4 üniversite olduğunun altını çizerek, "Bugün burada içlerinden en saygın olanlardan biri olan Toros Üniversitemizin mezuniyet törenindeyiz. Toros Üniversitesi’ni takdir ediyorum. Aslında uzun yılların emeği var. Kuruluş tarihinin 2009 olması sizleri aldatmasın. Muazzam çalışan, sadece üniversitede sınıflarda öğrencilerine bilim öğreten bir üniversite olan bir üniversite olarak görmeyin. Bizimle Mersin’in sosyal hayatına katkı sunabilmek için kültürüne, sanatına, sporuna, gençliğine, toplumuna, çocuğuna yarar saplayabilmek için ortak projeler geliştirebilme ferasetine sahip bir yönetim anlayışına da sahiptir. Burada huzurunuzda başta kurucu başkanımız olmak üzere sayın rektörümüzün nezdinde tüm hocalarımızı kutluyorum. Hocalarımızın emeği çocuklarımızda çok büyük. Ali hocam Mersin’in üniversite kenti olmasını beyan etti. Onun görüşlerine tamamen katılıyorum. Mersin lokasyonuyla, coğrafyasıyla, iklimiyle, tarihiyle, kültürel mirasıyla, birikimiyle her şeyden önemlisi Anadolu topraklarının sentezi olan insanının güzelliğiyle bir üniversite kenti olmaya yakışır bir kenttir. Biz de bu konuda tüm imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Hepinize hayatta başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere temsili diplomalarını verdi.

Tören, öğrencilerin kep fırlatmalarıyla son buldu.

Paylaş :
 
Etiketler :  torosüniversitesi, mersin, mezuniyet, coşku

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA