16:07   ÇAMLIYAYLA YOLU TRAFİĞE KAPANDI   15:58   MAHSUR KALAN ÇOBAN BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI   15:49   ÜNLÜ OYUNCU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI   15:32   MİNİKLER FUTBOL TURNUVASININ KAZANANI BELLİ OLDU   15:11   AKDENİZ BELEDİYESİ ÇALIŞANLARIN PROMOSYONU BELİRLENDİ   14:33   SERTAVUL GEÇİDİ ULAŞIMA KAPATILMASIN DİYE MÜCADELE VERİLİYOR   13:30   SİLAHLA VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ   13:22   ÖĞRENCİ ÇALIŞMA MERKEZİ ÖĞRENCİLERE KONFORLU BİR ORTAM SAĞLIYOR   13:02   SU TASARRUF EĞİTİMLERİ İLK VE ORTAOKULLARDA GERÇEKLEŞİYOR   12:55   ERDEMLİ’DE 6 BİN 800 KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ   12:44   DOLANDIRCILAR GÖZALTINA ALINDI   12:37   TEM OTOYOLUNDA KAZA   12:31   AYBERK PEKCAN HAYATINI KAYBETTİ   15:05   TRAFOLAR VE SOSYAL TESİSLERİ RENKLEDİRİYORLAR   13:22   ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE TRAFİK EĞİTİMİ   13:17   MERSİNLİ GAZETECİLER UĞUR MUMCU’YU ANDILAR   13:01   MERSİN POLİSİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR   12:56   HAŞİM USTA ATÖLYESİ AÇILDI   12:44   KARNE HEYECANINI BİRLİKTE PAYLAŞTILAR   12:35   MİNİK MÜSLÜME’NİN OLAYIDA DÂHİL BİRÇOK OLAYDA ETKİN GÖREV ALDILAR  
 
 
 
 
TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞANDAN BÜYÜK TEPKİ


Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğanın, Ak Parti Meclis Üyesi Abdurrahman Altınsucu’nun Tarsus Belediyesine yönelik olan sosyal medya paylaşımına karşı tepkisi büyük oldu.

 

Tarih : 26 Kasım 2021 Cuma 01:27

Ak Parti Meclis Üyesi Abdurrahman Altınsucu sosyal medyada yaptığı paylaşımdan Tarsus Belediyesini eleştirdi. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ise bu duruma karşı tepkisi büyük oldu.

Mersin Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan yapılan paylaşım için, “Adolf Hitler’i Dünya’ya musallat eden ‘’Yalan Ustası:’’ Joseph Goebbels, Naziler’i iktidara taşıyan üstün yalan söyleme ve propaganda yeteneği sayesinde Hitler tarafından 1933-1945 yılları arasında ‘’Propaganda Bakanı’’ olarak görevlendirilmiştir. Şehrimizde de halkımızı belediye meclisinde temsil edebilecek konumda bulunan Abdurrahman Altınsucu isimli meclis üyesinin, Tarsus halkını yalan beyanlarla aldatması, Tarsus Belediyesi ve kendisine rey veren insanları siyasi emelleri doğrultusunda nasıl kullandığını bilmeyenin kalmaması gibi, O’nun sosyal medya fenomeni olma gayretlerini de hayretle takip etmektedir. Sayın Altınsucu, bu akşamki siyasi şovunun bir parçası olarak tıpkı bir ‘’Yalan Ustası’’nın yaptığı gibi insanları aldatmaya yönelik provokatif paylaşımıyla Tarsus halkı huzurunda küçük düşmeyi başarmıştır. Yağmur sularıyla göle dönüşmüş bir yol görüntüsünü Tarsus Belediyesi’ne mal etme acemiliğiyle, alelacele ve yalan yanlış eksik bilgisiyle paylaşarak, Tarsus Belediyesi’ni hedef göstermiştir. Oysa paylaştığı görseldeki konumun yönetim inisiyatifi Tarsus Belediyesi’ne değil, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne aittir” sözlerini söyledi

İNSANLARI ALDATIYOR

Başkan Bozdoğan, Altınsucu’nun Büyük Yalan tekniği kullanarak halkı manipüle ettiğini söyleyerek, “GOEBBELS’in kullandığı ‘’Büyük Yalan’’ tekniğiyle insanları aldatması, günümüzde adeta ‘’propaganda bakanlığı’’na soyunmuş olan, bilgisizliğiyle Tarsus halkının zihnini zehirleyen Altınsucu, siyasi şovunu Tarsus Belediyesi üzerinden nereye kadar sürdürecek, emin değiliz; ancak emin olduğumuz bir şey varsa, o da; Tarsus Belediyesi’ni, şovlarını sahneleyeceği bir sirk olmadığı konusunda, genç meclis üyesini her daim uyaracağımız gerçeğidir.

Goebbels’in ‘’yalan ne kadar büyükse inananı o kadar çok olur’’ öğretisiyle her paylaşımında yalan yanlış bilgileriyle adeta programlı bir propaganda ustalığına soyunan Abdurrahman Altınsucu, Tarsus Belediye Meclisi’nde olduğu gibi, Tarsus Halkının huzurunda da her yalanıyla ve acemice, bilgisizce paylaştığı her paylaşımıyla bugün de küçük düşmeyi başarma üstünlüğü göstermiştir.” İfadelerine yer verdi.

“BÜYÜK YALAN” TEKNİĞİ KULLANMAKTA USTA

Başkan Bozdoğan, “ ’Büyük Yalan’ tekniğini kullanmakta ustalaşan Abdurrahman Altınsucu gibi, Tarsus Halkını yalanlarla, eksik ve cehalete varan paylaşımlarla aldatan herkesi, Tarsus Belediyesi üzerinden ‘’sosyal statü’’ sağlamaya çalışmamaları hususunda uyarmak, kentimizin huzuru söz konusu olduğunda; asli görevimiz olup çıkmaktadır. Unutulmamalıdır ki, Tarsus, siyasi şovmenleriyle değil; tarihi, kültürü, mert ve vefalı insanıyla nam salmış, 10 bin yıllık bir kenttir. Tarsus, Abdurrahman Altınsucu gibi, buldukları her fırsatta Tarsus’un imajına zarar veren kişileri, akıllara ‘’kaçak yapılar inşa eden’’ zihniyetleri utançla ve üzüntüyle anmayı, onları erdem ve ahlakla yargılamayı ödev edinmiş, kadim bir şehir olarak yaşayacaktır.” diyerek sözlerine devam etti.

İFŞA EDECEĞİZ

Yalan ustalığı ve Propaganda’nın, Hitler’i de tarihin kirli sayfalarına hapsettiğini anımsatan Başkan Bozdoğan, “Siyasi şovmenlerin Tarsus Halkı’na da er ya da geç hesap vereceklerinin bilinmesini ister; Belediye Meclisimizi ve şehrimizi, seçilmiş olmalarının verdiği özgüvenle sirk alanına çevirmek isteyen her şovmeni her defasında Tarsus Halkı huzurunda ifşa edeceğimizi belirtiriz” dedi.


Paylaş :
 
Etiketler :  tarsus, akparti, tepki, başkan, bozdoğan

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.  SPOR HABERLERİ
 
  MERSİN GÜNDEM

  NÖBETÇİ ECZANE
  SOSYAL MEDYA
 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersingundem.com.tr © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA